בכשרות חוג חתם סופר
משלוח חינם מעל 250 ₪
קפה עולה
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 08-8683300
מה חדש?

מה חדש?

תמונת כותרת

שוב קלינו כמות קטנה של ג'מייקה בלו מאונטיין - הקפה היקר  בעולם!

טעמנו את שתי סוגי הקפה ארבעה ימים לאחר קלייתם בסידרה של שלוש כוסות של אספרסו קצר:

מרקם -  בקוסטה ריקה הבחנו בקרמה של צבע אגוז עז. בעת הלגימה מורגש  גוף בינוני וקרמה דחוסה חלקית, הבלו מאונטיין מפגין גוף מלא עם קרמה דחוסה היטב והשארות קרמה ארוכה מאוד (11 דקות !!!) בעת הלגימה ישנה תחושה של נוכחות מרשימה של הקפה בחלל הפה.

טעם - הקוסטה ריקה בטעמו הראשוני משדר פירותיות מתונה של תפוחים שברקע מתיקות  המזכירה תאנים  ב-After Taste טעם שוקולד מריר מתפשט בחלל הפה.  הבלו מאונטיין עם הלגימה קבלנו מכת שוקולד וקקאו בלשון ומייד אח"כ מצטרפים טעמי אפרסקים, תפוז , פרחים וקורט אגוז.

תנועה - בקוסטה ריקה ישנה התפשטות מרשימה של טעם הבסיסי המיידי של טעם שוקולד המריר  והוא ממשיך להשאר דקות ארוכות בחלל הפה לאחר הלגימה. בבלו מאונטיין השוקולדיות מורגשת מייד  ומצטרפים אח"כ שאר טעמי הפירות  לאחר שהבחנו בטעם המורכב של הבלו מאונטיין והטעמים מתערסלים בחלל הפה, ישנה תנועה נוספת של השוקלדיות ומייד אח"כ טעמי  הפירות ושוב שוקלדיות וכך במחזוריות מתרחשת התמשכות מפתיעה של התפשטות טעמים שאורכת דקות ארוכות  תנועה כזו ממושכת של טעמים בחלל הפה אין לה אח ורע  בעולם הקפה (אולי בעולם היין).

סיכום - במרקם, הקוסטריקה מפגין חולשה בגלל הגוף הבינוני המפחית מנוכחותו בחלל הפה, לעומת  הבלו מאונטיין שנוכח מצויין ומפגין חיוניות בין הלשון לחיך, מבחינת הטעמים הבלו מאונטיין מעט מורכב יותר אך הההבדל ביניהם הוא מינורי. התנועה של הטעמים בחלל הפה טובה בקוסטה ריקה אבלב הבלו מאונטיין התנועה מגיע לדרגת מושלמות שלא ברת השוואה לשום זן קפה אחר. 

האם מחירו השערורייתי של הבלו מאונטיין מוצדק? כמובן שתלוי מה חשוב לך, אם אתם בעניין של טעם ומרקם ההבדלים לא מצדיקים הפרשים כאילו במחיר. אבל אם תנועת התפשטות הטעמים עושה לך את זה אז הבלו מאונטיין מעניק חווית טעימה חסרת תקדים בעולם הקפה.

למה להכביר מילים - קפה אפשר לטעום. יש לנו הצעה מפתה בשבילכם: קנו 100 גר' בלו מאונטיין ב-150 ש"ח ותקבלו עוד 1 ק"ג של פולי קפה קוסטה ריקה בשווי  120 ש"ח מתנה עלינו :) שווה